KADEM'DEN İFTAR PROGRAMI

Tokat KADEM İl Temsilciliği tarafından iftar programı düzenlendi.

            İftar Programına Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Kadem üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

            İftar programı Kuran tilavetiyle başladı. Yemeğin akabinde Kadem İl Temsilcisi Müjgan Arslan ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu konuşmalarını gerçekleştirdi. 

            Ramazan ayını birlik ve beraberlik içerisinde geçirmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, iftar programının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Her Zaman Destek Olacağım”

            KADEM’in “Kadın Hakları”  konusunda yürüttüğü çalışmaların önemli olduğunu ve kadınların sosyo- kültürel hayatta aktif olarak katılım sağlamalarında sürdürdüğü çalışmaları önemsediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, ”Toplumumuzda kadınların yeri ve önemi inkar edilemez. Bizim toplumumuz kadın kahramanlar yetiştirmiş bir toplum. Kadınlarımız, Türk kadınları her alanda geçmişten günümüze cefakâr olmuştur. Kadınlarımız önümüzdeki dönemde giderek artan bir şekilde ekonomik, sosyal, kültürel yaşama daha aktif bir şekilde katılacaklar.” dedi.

“Toplumun Temelinde En Etkili Birey Türk Kadınıdır”

            Kadınlarının gücünün Tokat’ın gücü demek olduğuna dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı,“Türkiye’nin gidişatını daha iyi okuyup, daha iyi anlayan, gücünü enerjisini üretkenliğe verebilen öncelikle o yetenek ve yetilerle donatılan kadınlar ve iller öne çıkacak. Tokat’ta örnek bir il. Kadınlarımızı çok önemsiyorum. Onlar yılmadan, yılgınlık göstermeden ülkemiz ve ilimiz için çalışıyorlar. Hayatın her alanında var olmaları gerektiğine inanıyorum. Ki zaten bizim kadınlarımız yıllar öncesinden kendi gücünün farkında olan ve toplumu için emek vermekten geri durmayan insanlardır. Kadının aklından, yeteneklerinde, yetilerinden, yürekliliğinden, yaratıcılığından yararlanmayan kurumlar vücudunun yarısı felç olmuş insana benzer. Dolayısıyla bizim kadının aklından zekasından, yetenek ve yetilerinden yaralanmamız lazım. Özellikle ifade ediyorum ve çok önemsediğimi belirtmek isterim. Kadınların toplumun gelişimine katkı sağlayacakları her alanda yeteneklerini daha rahat ve etkin bir şekilde kullanabilecekleri alanları sağlanmak hepimizin görevidir. Ben her zaman Tokat’lı kadınlarımızın çalışmalarına destek vermekten geri kalmayacağım. Onların çalışmaları, emek vermeleri benim için çok kıymetlidir. Bir işi yaparken asla yılgınlık göstermeyen azimle, aşkla ve merhametle çalışan kadınlarımız bizim baş tacımızdır. Tokat’ımızın gelişmesi, hedeflerine ulaşabilmesi için milletimizin her ferdinin inançla, samimiyetle çalışması gerek.” dedi.

            Çalışmaları destekleyeceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, "KADEM hayatın her alanında çocuklar, kadınlar için örnek çalışmalar yapıyor. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat