CEVİZ FİDANLARI 2020 MART AYINDA AŞILANACAK

“Tarım Tokat” projesi kapsamında 120 bin cevizin toprakla buluşturulduğu alanda incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, fidanların 2020 Mart ayında aşılanmasının hedeflendiğini belirterek, Cevizleri bölgenin iklim ve toprak koşullarına uygun olarak aşılayacağız, cevizciliği geliştirip, Tokat tarımını parlatacağız." dedi.

            Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Valiliği koordinesinde yürütülen “Tarım Tokat” projesi kapsamında “Türk Tarımının Parlayan Yeni Yıldızı Tokat” sloganı ile başlatılan 120 bin cevizin toprakla buluşturulduğu alanda incelemelerde bulundu.

            İncelemelere Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Oktam Müdürü Ahmet Boz, Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı, Fidanlık Şefi Salih Eraydın ve mühendisler katıldı.

            Vali Dr. Ozan Balcı, Ceviz Tokat Kabuğunu Kırıyor projesi kapsamında 120.000 adet cevizin toprakla buluştuğu 150 dekarlık uygulama sahasında da fidanların durumu, sulama sistemi ve bakım çalışmaları ile ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

“Tokat’ın Bereketli Topraklarına Hak Ettiği Değeri Vereceğiz”

            Fidanların 2020 Mart ayında aşılanması hedeflendiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, ”Cevizlerimizi aşıladıktan sonra bölgemizdeki çiftçilerimize vereceğiz. Böylece hem ağaçlandırmayı arttıracağız hem de çiftçimizin gelirini arttıracağız. Cevizleri bölgenin iklim ve toprak koşullarına uygun olarak aşılayacağız, cevizciliği geliştirip, Tokat tarımını parlatacağız." dedi.

“70 Bin Ceviz Daha Yolda”

            Sağlıklı fidan, bağ ve asma üretimi alanında bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı,”Görüyorum ki amaç hasıl olmuş. Fakat yetmez, gelecek sene 2000 dönümlük alanda 400 bin ağaç asma olmak üzere 70 bin ceviz dikilecek. Bizler bu kapsamda hedeflerimizi hep daha çok arttıracağız. Tokat’ın bereketli topraklarına hak ettiği değeri hep beraber, yılmadan ve yılgınlık göstermeden çalışarak vereceğiz." dedi.

            Damlama sulama döşemesi yapan işçilerle sohbet ederek bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, işçileri ve mühendisleri tebrik etti. Vermiş oldukları emekten dolayı teşekkür etti ve kolaylıklar diledi.

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat