MİNİK ÖĞRENCİLER GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI İLE EĞLENDİ

Okul Dışarıda Günü etkinliği kapsamında Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi uygulama anasınıfı öğrencileri ‘Oyun Her Zaman Her Yerde ve Herkese’ sloganıyla oyunlar oynadı.

OKUL DIŞARDA GÜNÜ

            Oyunun ve açık havanın çocuğun hayatındaki önemine vurgu yapmak, aileler ve eğitimcilerle toplumda olumlu farkındalık oluşturmak amacıyla minik öğrenciler velileri ile birlikte geleneksel çocuk oyunlarından olan ‘Yağ satarım, bal satarım, Köşe Kapmaca, Sek sek’ oynadı.

            Okul müdürü Murat Yılmaz etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada, “Çocukların sağlıklı büyümesine oyun önemlidir. Oyun ve öğrenme iç içedir ve çocuklar oyunu önemser ve oynarken öğrenirler. Yaratıcılıkları da gelişir. Etkinliğimiz güzel geçti. Katılan velilerimize ve eğitimcilerimize teşekkür ederiz” dedi.

            Okul Rehber Öğretmeni Name Somuncu ise “Çocukların oynadıkları oyunlar onların anlaşmalarına risk almalarına keşfetmelerine izin verir. Oyunun en önemli faydalarından biri de sosyal yeterlilik gelişimini desteklemesidir. Çocuklar duygu ve düşüncelerini oyun yoluyla da ifade eder. Anne babalar çocuklarıyla beraber oyun oynadıkları zaman onların iç dünyaları hakkında bilgi edinir ve duygusal bağları güçlenir” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat