SPOR TOKAT’TA BU HAFTA

Tokat Valiliği tarafından hayata geçirilen Spor Tokat projesi kapsamında merkez ve ilçelerde çalışmalarına devam eden, sporcular 22-26 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşen müsabakalarda büyük başarı kazandı.

Spor Tokat projesinde bu hafta elde edilen başarılar:

TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU

Büyük Minik Bayanlar Güreş Türkiye Şampiyonası - Bursa

73 Kiloda Aliyenur Gökdemir Türkiye Üçüncüsü olarak Bronz madalya kazandı.

SPOR HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

ANADOLU YILDIZLAR LİGİ

Serbest Güreş Türkiye Finalleri - Samsun

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü faaliyet programında yer alan ve Samsun ilinde düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Güreş Türkiye Finallerinde Spor Tokat'ı temsil eden Serbest Güreş Takımında mücadele eden sporcular 3 Altın,1 Gümüş ve 2 Bronz Madalya alarak, Takım halinde Türkiye İkincisi oldu.

DERECE YAPAN SPORCULAR

1-) 38 kilo Bekir Keser   Türkiye Şampiyonu  Altın Madalya kazandı

2-) 48 kilo Melih Gümüş Türkiye Şampiyonu -  Altın Madalya kazandı

3-) 68 kilo Murat Doğan Türkiye Şampiyonu Altın Madalya kazandı

4-) 44 kilo Mertcan Ölmez Türkiye İkincisi - Gümüş Madalya kazandı

5-) 41 kilo Abdullah Güngördü Türkiye Üçüncüsü - Bronz Madalya kazandı

6-) 52 kilo Ö. Baki Şahin Türkiye Üçüncüsü - Bronz Madalya kazandı

Grekoromen Güreş Türkiye Finalleri - Samsun

1-) 48 Kilo Sefa Yıldırım Türkiye Üçüncüsü olarak Bronz madalya kazandı

OKUL SPORLARI

Yıldız Kızlar Futbol Türkiye Şampiyonası - Konya

Erbaa Tepeşehir Yatılı Bölge Okulu Yıldız Kız takımı büyük bir başarı elde ederek,Türkiye ikincisi oldu.

TÜRKİYE ATLETİZM FEDERASYONU

Komple Atlet Ligi Finalleri ve Olimpik Deneme Yarışmaları -İzmir

1-) Yıldız Kızlarda Yaren Yıldırım Türkiye Şampiyonu olarak Altın Madalya kazandı

2-) Yıldız Erkeklerde Davut Gürel Türkiye Şampiyonu olarak Altın Madalya kazandı

U14 ATLETİZM FESTİVALİ - BİNGÖL

Tokat İl Karması Takımımız Şampiyon oldu.

Ferdi Derece Yapan Sporcularımız

1-) Elyas Hemati

60 metre Birinci

1000 metre Birinci

2-) Mustafa Arslan

Fırlatma Topu Birinci

3-) Arda Emir Bozdemir

Uzun Atlama İkinci

4-) 5*80 Metre Bayrak Takımı İkinci

Rahat Mustafa Şahin

Ahmet Yaşkın

WesamAlkarboly

Arda Emir Bozdemir

Mustafa Arslan

5-) Buse Apay

Uzun Atlama Birinci

6-) Cafer Bulut Yıldırım

Uzun Atlama Birinci

7-) Selahattin Sefa Çetin

Yüksek atlama Üçüncü

8-) Berrak Sallaler

Yüksek Atlama Üçüncü

9-) Buse Taş

60 metre Üçüncü

 

 

SPOR TOKAT TURNUVALARI

A-) Kulüpler Arası Satranç İl Birinciliği - Tokat Gençlik Merkezi

1-Tokat Özgem Spor Kulübü - Birinci

2-Tokat Gençlik ve Spor Kulübü - İkinci

3 -Tokat Bilgi Spor Kulübü - Üçüncü

4-Tokat Anadolu Gençlik Spor Kulübü - Dördüncü

B-) Kulüpler Arası U10 Basketbol İl Birinciliği

1- Olimpik Spor Kulübü - Birinci

2- Hentbol Spor Kulübü - İkinci

3-Karşıyaka Spor Kulübü - Üçüncü

C-) Kulüpler Arası U11 Basketbol İl Birinciliği (Devam Ediyor)

D-) Kulüpler Arası U13 Futbol Ligi Müsabakaları (Devam Ediyor)

E-) KYK Yurtlar Arası Bilek Güreşi ve Dart Turnuvası Finalleri - Tokat Gençlik Merkezi Mehmet Akif İnan Spor Salonu ve Gülsüm Ana yurdunda yapıldı.

Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlaryaptığı açıklamada, “Derece giren sporcularımızı ve Antrenörlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz” dedi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat