SÜPER LİGE DAVET VAR

Tokat’ımızda spor severler geride bıraktığımız sezonda futbolda Tokatspor A.Ş.’nin 2. Lig’den 3. Lig’e düşmesinin üzüntüsünü yaşadılar. Erbaaspor, 3. Lig’deki yerini korudu. Gözlerin çevrildiği ikinci branş voleyboldu. Voleybolda Tokat Belediye Plevnespor, Efeler Ligi’nde Avrupa Kupası oynamaya hak kazandı.

            Spor severlerin sessiz sedasız, kendi çapınca takip ettikleri bir branş daha vardı. İlimizi Hentbol branşında temsil etmekte olan Tokat Gençlik Spor Kulübü geçen sonra 1. Lig’de mücadele ediyordu. Ekonomik olarak kısıtlı imkanlar ile fedakârca mücadele eden Gençlikspor Takımı, yeni sezonda Süper Lig’de oynamaya çok yakın.

            2018-19 Sezonunda Hentbol 1. Liginde 19 puanla 6. sırada ligi tamamlayan Tokat Hentbol Gençlik Spor Kulübü, Göztepe ekibinin ligden çekilmesi neticesi Süper Lige çıkmak için teklif alan ekip oldu.

            Tokat Gençlik Spor Kulübü Hentbol Takımı Antrenörü Emre Dursun önceki gün sosyal mecra hesabından bir bilgilendirmede bulundu ve ‘’Hentbol takımımıza Süper Lig yolu. Son gelişmelerde Süper Ligden çekilme kararı alan Göztepe’den sonra 1. Lig sıralamasında üst sıralarda bulunan takımımız otomatik olarak sıralamada Süper Lig hakkı kazanmıştır. Kulüp yönetimimiz konuyu değerlendirmeye almıştır.’’ diye yazdı.

            Mali imkanların kısıtlı olduğu ortamda Süper Lig şartlarını taşıyıp taşımayacağına göre Kulüp Yönetiminin nasıl bir karar vereceği merakla bekleniyor.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat