GENÇLİK SPOR PERSONELİ İNGİLİZCE’Yİ ÖĞRENDİ

Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün personellerin ve gençlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği A1 İngilizce Kursu başarıyla tamamlandı. Yaklaşık 2,5 ay süren kursa katılanlara gönüllü eğitmenler tarafından ders verildi.

            Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından akredite edilmiş kuruluş olarak, Avrupa Gönüllü Hizmeti programı kapsamında uyguladığı “Avrupa Gönüllü Hizmeti Köprüsü 3” isimli proje çerçevesinde açılan İngilizce kursu 28 Mayıs 2019 tarihinde tamamlandı. AR-GE Şube Müdürlüğü ile Gençlik Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde organize edilen A1 Seviye İngilizce Kursu, İspanya’da uyguladığımız bir projenin gönüllü katılımcısı ve İtalya’dan gelen Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) Gönüllüsü tarafından verildi. İspanya Katılımcısı Yeliz Cansız ve İtalyan Letizia Martinis kursiyerlere İngilizce kursu veren gönüllü eğitmenler oldu. Toplamda 20 kişinin eğitim aldığı kurs 21/03/2019 – 28/05/2019 tarihleri arasında Tokat Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.

            Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, İl Müdürlüğü bünyesinde gençlerin ilgi, yetenek ve ihtiyaçlarına yönelik İngilizceyi ileri seviyelere kadar eğlenceli bir şekilde öğretmeyi amaçladığını belirtti. Kursiyerlere ve eğitmenlere teşekkür ve katılım belgelerin verilmesinden sonra, kursa verdiği destekten ötürü AR-GE Şube Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti. 

 

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat