DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLANDI

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Kapaklar Umut İçin Postalanıyor’ projesi kapsamında 1 ton 300 kilo kapak toplandı. Toplanan kapaklar ile alınan tekerlekli sandalye engelli Ayşe Ünalmış’a takdim edildi.

            5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında program düzenlendi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü adına Müdür Vekili Mehmet Şahin’in Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başlayan program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Sonrasında günün anlam ve önemini belirten konuşma Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Çağlar Kutlu tarafından yapıldı.

Akabinde Gaziosmanpaşa Ortaokulu öğrencileri, müzik öğretmenleri Neslihan Şengün yönetiminde sıfır atık konulu şarkılarını seslendirdi. Sonrasında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce yürütülen ‘Kapaklar Umut İçin Postalanıyor’ projesi kapsamında bilgilendirme yapmak üzere proje yürütücüsü Çevre ve Şehircilik Şube Müdürü Yasemin İspirli Gökrem kürsüye davet edildi. Gökrem, “Biz projeye yola çıkarken tabi ki önceliğimiz çevre ama niyetimiz hayır duası almaktı. Tüm atıkların kazanılması Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızda bir hedef zaten. Önemsemediğimiz kapak olarak çöpe attığımız atıkların aslında büyük bir hedefe ulaşması bizleri çok mutlu etti. Süreçte herkes bireysel ve kurum olarak bize destek oldu. Akabinde Aile Çalışma Müdürlüğümüz bize engelli vatandaşımıza ulaşmamız için yardımda bulundu. Sonrasında teyzemize ulaştık. Sonuç bizim için mutluluktu. Süreçte emeği olan herkese teşekkür ediyorum. 5 Haziran Dünya Çevre Gününde böyle bir şeye vesile olmak bizim için ayrı bir güzellik oldu” dedi.

Program sonunda toplanan kapaklar ile alınan tekerlekli sandalye engelli Ayşe Ünalmış’a takdim edildi.

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat