TOKAT HALK EĞİTİM MERKEZİNDE YILSONU SERGİSİ

2018-2019 eğitim öğretim yılı Tokat Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından düzenlenen yıl sonu sergisi açıldı.

            Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen program Türk Halk oyunları, Trakya, Tokat ve Trabzon yörelerine ait ekiplerin gösterileri ile başladı. Türk Halk Müziği eserlerinin sunulduğu programda el emeği göz nuru eserlerin yer aldığı serginin açılışı yapıldı.

            Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerleri tarafından yıl boyunca hazırlanan el sanatları, giyim, nakış, tezhip, filografi ve resim kursları ürünleri sergilendi.

            Müdürlük bünyesinde verilen kurslar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı,  serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. 

            Halk oyunları ekibinin gösterileri ile başlayan etkinlik Vali Dr. Ozan Balcının sergi alanını gezmesi ile devam etti.  Tokat Halk Eğitim Merkezine mevcut çalışmalarından3 kat dahafazla çalışma yapması talimatı veren Vali Dr. Ozan Balcı, “Halk Eğitim Merkezlerini özellikle hanımlara yönelik bir merkez haline getireceğiz. Tüm Tokat’ta merkezde, ilçeler ve köylerde dâhil kurslar açılacak. Kadınların bilgi ve becerilerini artıracak kurslar; dikiş nakış kursu, yemek yapma, sağlık. Halk Eğitim Merkezi, hayata ve yaşama ilişkin bir kurum gibi olmalı, Hayta Boyu eğitim, öğretim zaten bunun adı. Öğrenmenin sonu yok” şeklinde konuştu.

            Programa Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Erarslan, Tokat Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Filiz Vanlıoğlu ve misafirler katıldı.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat