GÜZEL SANATLAR LİSESİNDE TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ

Eğitim Tokat projesi kapsamında 1. Eğitim Bayramı Resim Sergisi ve Türk Müziği Konseri düzenlendi. 26 Haziran Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali Dr. Ozan Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik ve öğretmenler, öğrenci ve veliler katıldı.

            Sergide öğrencilerin eserlerini inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Çok etkileyici ve çarpıcı eserler ortaya çıkarmışsınız. Güzel sanatlar Tokat için bir değer.” Dedi.

            Vali Dr. Ozan Balcı, resim sergisinin ardından Türk Müziği Konserini dinledi. Programın açılış konuşması Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Yusuf Dursun tarafından yapıldı. Sunumunu Mahmut Hasgül’ün üstlendiği programda, orkestra ve koro eşliğinde birbirinden güzel eserler seslendirildi. konserin ardından Vali Dr. Ozan Balcı, koro ve orkestra şefi Tuba Özhan ve öğrencilerini tebrik ederek, çiçek takdim etti.

EĞİTİM TOKAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

            Vali Dr. Ozan Balcı, yaptığı konuşmada, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. 2023 Tokat Projeleri kapsamında  Eğitim Tokat adı altında çalışmalar yürütüldüğünü kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Temel hedefimiz gelecek nesiller ve kuşaklar için bir şeyler yapmak. Türkiye her alanda büyürken ve gelişirken bu gelişime ayak uydurabilecek nesiller hazırlamak lazım. İnsanlığın kavramları değişti. Nanoteknoloji, uzay ve bilim teknolojisi gibi alanlar değişti. Bütün bu alanlar değişirken bizlerde Türkiye’nin bu değişimi yakalaması ve gelecek nesillerinde bu değişimde bayrağı en önde taşımasını istiyoruz. Türkiye değişiyor, kavramlar değişiyor. Bu gelişime ayak uydurmak için çocuklarımızı geleceğe her alanda hazırlamamız lazım. Bunun için nitelikli bilgi üretmeyi onlara öğretmeliyiz. Müzik ve resim sadece hoş vakit geçirmek için yapılan şeyler değildir. Müzik ve resim olmadan bir telefon bile icat edemezsiniz. F- 16’yı yapamazsınız. Bir masayı bile dizayn edemezsiniz. Kısacası müzik, resim ve edebiyat olmadan nitelikli bilgi üretilemez. Nitelikli bilgi olmayınca bilim ve teknoloji gelişmez. Bilim ve teknoloji olmayınca üretim de olmaz. Üretim olmayınca gelecek için yeterli bir refah düzeyi oluşmaz. Bu ise kıymetli çocuklarımızın geleceğini daha çok düşünmemiz ve onları bu yönde donatmamız gerektiğini kanıtlar.” dedi.

OKULLARDA ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ KÜTÜPHANELER ARTIYOR 

            Güzel Sanatların kendileri için son derece önem arz ettiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlamalıyız. Ben il valisi olarak, bilime, sanata, müziğe, spora dost olduğumuzu ve bütün bu alanlar da emek verenlere destekçi olduğumuzu belirtmek isterim. Okullarımızda zenginleştirilmiş Z-kütüphaneleri  arttıracağız. Tasarım beceri merkezleri projelerine destek vereceğiz. İlin yöneticileri olarak Tokat’ı  öğrencilerimiz açısından bilimin, kültürün ve sanatın merkezi yapacağız. Eğitim camiası Tokat’ta çok güzel işler yaptı. Ama yetmez. Daha çok çalışacağız. Çocuklarımızın akademik başarılarının yanında mutlaka güzel sanat dallarından en az biriyle uğraşmalı. Dünya değişiyor. Çocuklarımız için başlattığımız projelerden biri olan Kitap Tokat projemiz kapsamında ben her zaman günde en az bir saat çocuklarımızın kitap okuması tavsiyesinde bulunuyorum. Geleceğin dizaynında en büyük pay bizlerin. Bizler geleceğimiz olan çocuklarımız için daha çok çalışacağız. Güzel Sanatlar Lisemizin  kıymetli öğrencilerine ve öğretmenlerine tekrar teşekkür ediyorum.” dedi. 

            Vali Dr. Ozan Balcı, konuşmasının ardından Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenleri ile hatıra fotoğraf çektirdi.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat