BUNGALOV EV PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

Niksar Sulugöl Köyü Küçük Ağa Çiftliği’nde hayata geçirilecek Bungalov evler projesi, şehirden uzaklaşmak ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin yeni adresi olacak. Bungalov evler projesinin sahibi 22 yaşındaki Eda Koçer, "Amacım kalkınmaya destek sağlamak. Çünkü gelen turist şehrimizde gezdi ve hediye alışverişi yaptı. Niksar Sandığı aldı. Bu işe çok emek verdik. Akdeniz bölgemizde köy olarak turistleri ağırlıyorlar. Neden burada da olmasın? Amerika’dan gelen karı koca çift kış mevsiminde geldiler, bir ay kaldılar, Köy kızaklarımızda kayak yaptılar, doğanın içinde huzurlu vakit geçirdiler." dedi.

 

            Tokat’ın Danişmentlilere başkentlik yapan ilçesi Niksar son yıllarda yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. Niksar Sulugöl Köyü Küçük Ağa Çiftliği’nde hayata geçirilecek Bungalov evler projesi, şehirden uzaklaşmak ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin yeni adresi olacak.

            2005 yılından bu yana yerli ve yabancı turistlere hizmet veren Küçük Ağa Çiftliği Pansiyonunda yeni bir proje hayata geçiriliyor. Genç girişimci Eda Koçer (22) ilçeye gelen turistlerin konaklama ihtiyacına çözüm sunmak için tamamı ahşap olacak 15 Bungalov ev yapımı için harekete geçti.

Genç girişimci Eda Koçer turistlere çok daha kaliteli hizmet sunmak ve gelen talepleri karşılamak için bir tesis kuracaklarını ifade ederek, “Tokat’ın böyle bir tesise ihtiyacı vardı. Turizm alanında bir gelişme var, biz bu hareketliliği artırmak istiyoruz. Burası şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin yeni adresi olacak” dedi.

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN TURİSTLER GELİYOR

            Genç girişimci Eda Koçer’in babası Davut Koçer eşi Nursel Koçer ve 6 çocuğu ile Buğday Derneği tarafından yürütülen “Ekolojik Çiftliklerde Tarım Turizmi ve Gönüllü Bilgi, Tecrübe Takası” projesi (TaTuTa) vasıtasıyla 2005 yılından bu yana Japonya, Hollanda, Danimarka, Amerika, Singapur, Almanya, Avustralya gibi ülkelerden gelen turistleri ağırladıklarını ifade etti. İlçeye gelen turistleri daha iyi ağırlamak için kızı Eda Koçer’in ahşap Bungalov evler projesini başlattığını belirten baba Koçer, “Doğayla iç içe zaman geçirmek isteyen tatilcilerden büyük ilgi görmesini bekliyoruz. 15 yataklı dört oda pansiyon ile hali hazırda hizmet veriyoruz. Misafirlerimize çok daha iyi hizmet sunmak için Bungalov ev projesini hayata geçiriyoruz” dedi.

15 TANE BUNGALOV EV

            Proje ile ilgili bilgiler veren Eda Koçer, “Toplamda dokuz dönüm arazi değerlendirmek istedik. Projenin bir hafta içerisinde çizimleri tamamlanacak. Bungalov evler 2019 Eylül ayı sonunda hizmet vermeye başlayacak. Evlerimiz ahşap olacak, beton olmayacak, organik bir yaşam olacak. Amacımız 15 tane Bungalov ev yapmak. Ailemize ait balık gölü oluşturuldu, kalan misafirler gölde balık tutacak. Bu alanı aile piknik alanı olarak değerlendirmek istiyoruz. Bahçemizden organik ürünleri misafirler kendileri dalından kopartabilecek. Işıklandırma, yürüyüş ve patika yollar ile peyzaj çalışmaları yapılacak, Niksar ve Çamiçi yaylasının görüleceği 20 metre uzunluğunda gözlem kulesi ile manzarayı misafirlerinin ayağına sereceğiz” dedi.

HER ŞEY DOĞAL OLACAK

            Gelen turistlerin doğal yaşamı çok sevdiğini belirten Eda Koçer, “Misafir olarak ağırladığımız turistler sabah gidip ahırda inek sağdı, göle gidip balık tuttu. Bahçede çalıştılar, akşam gidip sebzeleri topladılar. Japonya, Hollanda, Danimarka, Amerika, Singapur, Almanya, Avustralya gibi ülkelerden turistler geldi. Gelen misafir Tokat’ın misafiri olacak. Beş kişi turist gelip gittikten sonra yirmi kişiyi geri getirecek. Japonya’dan turistleri ağırlamıştık, onların tavsiyeleri üzerine yeni gelen turistler oldu. Aynı masada yemek yiyoruz, yemeği birlikte yapıyoruz, bulaşıkları birlikte yıkıyoruz, sabah kahvaltısını birlikte hazırlıyoruz, onlar artık turist olmaktan ziyade ailenin bireyi oluyor. Biz tarlaya gittiğimizde en küçük ikiz kardeşlerimize Danimarka’dan gelen turistler baktı. Biz tarlaya gidiyorduk o çocuklara bakıyordu” dedi.

DOĞADA HUZUR VAR

            Davut Koçer ise, “Biz eşimle 2005 yılında başladık, çok mücadele verdik, yeni projeyi kızım Eda yürütecek. Buğday Derneği vasıtası ile turistler bize ulaşıyor. Biz turistleri ağırlarken aile bağları kuruluyor aramızda. Japon turist 15 gün kalmak için gelmişti, tatil süresini üç aya uzattı ve kaldı burada. Amacım kalkınmaya destek sağlamak. Çünkü gelen turist şehrimizde gezdi ve hediye alışverişi yaptı. Niksar Sandığı aldı. Bu işe çok emek verdik. Akdeniz bölgemizde köy olarak turistleri ağırlıyorlar. Neden burada da olmasın? Amerika’dan gelen karı koca çift kış mevsiminde geldiler, bir ay kaldılar, Köy kızaklarımızda kayak yaptılar, doğanın içinde huzurlu vakit geçirdiler. Proje çizimine başlanacak, Eylül sonunda açılışı gerçekleştirilecek” şeklinde konuştu.

Haber Etiketleri:

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmadı...

Haberi Yorumla

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *


Tartışma Başlat